Jaką kabinę prysznicową wybrać do łazienki, aby sprostała wymaganiom domowników i nie zajęła za dużo miejsca? Wybrać kwadratową, narożną, z płytkim czy głębokim brodzikiem? Przeczytaj artykuł – nasz specjalista rozwieje twoje wątpliwości.

Wybierając kabinę prysznicową musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów, a najważniejszym z nich jest miejsce, w którym planujesz ją umiejscowić. W małych łazienkach najczęściej stawia się ją w roku pomieszczenia, co pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca np. na szafkę, wieszaki czy inne sprzęty. Zanim podejmiesz decyzję poznaj 3 najpopularniejsze rozwiązania, ich wady i zalety.

Kabina prysznicowa bez brodzika

Do niewielkich łazienek zaleca się kabiny bez brodzika, ze szklanymi przesuwanymi drzwiami lub szybą typu walk-in zamiast drzwi, dzięki czemu wnętrze będzie sprawiać wrażenie większego. Co ważne – brak brodzika umożliwia idealne wręcz dopasowanie wielkości przestrzeni prysznicowej do łazienki, a tym samym optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Brak brodzika to również sposób na pozbycie się efektu wizualnego zagracenia pomieszczenia – podpodłogowy odpływ nie rzuca się w oczy tak jak brodzik i nie skupia wzroku, dzięki czemu aranżacja jest lekka i estetyczna.

Sprawdź promocyjne ceny drzwi prysznicowych wnękowych: http://mojelazienki.pl/kabiny-prysznicowe/drzwi-do-wneki.html

Prysznic bez brodzika w małej łazience


Kabina walk-in

Prysznic typu walk-in to nic innego, jak kabina otwarta (bez drzwi), zazwyczaj zbudowana z jednej lub dwóch tafli szkła, odgradzających ją od reszty pomieszczenia. Takie rozwiązanie najczęściej wykorzystuje się w aranżacjach minimalistycznych, nowoczesnych. Nieskomplikowana konstrukcja i prostota sprawiają, że cała łazienka nabiera lekkiego wyglądu i sprawia wrażenie większej.

Zobacz ceny kabin walk-in: http://mojelazienki.pl/kabiny-prysznicowe/walk-in.html

Kabina z brodzikiem

Jeśli decydujesz się na kabinę prysznicową z brodzikiem postaw na modele półokrągłe, które nie zajmują dużo miejsca. W małych łazienkach sprawdzają się głębokie brodziki (cenione są zwłaszcza przez rodziny z małymi dziećmi i seniorów, ponieważ głęboki brodzik z powodzeniem zastąpi wannę).

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz różnego rodzaju brodzików – można więc z powodzeniem dopasować prysznic do potrzeb domowników.

Sprawdź ceny brodzików: http://mojelazienki.pl/brodziki.html