Kabina prysznicowa może być prawdziwą ozdobą każdej łazienki. Na rynku znajdziesz wiele modeli, różniących się nie tylko ceną, ale przede wszystkim wyglądem. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze modele kabin kwadratowych, które wybierane są głównie przez właścicieli mniejszych łazienek lub takich, w których ma być zarówno prysznic, jak i wanna.

Urządzenie niewielkiej łazienki może być nie lada wyzwaniem, a stworzenie eleganckiej i funkcjonalnej przestrzeni potrafi być bardzo kłopotliwe. Mamy dla ciebie garść porad i kilka przykładowych modeli kabin kwadratowych, dzięki którym stworzysz wyjątkowy salon kąpielowy nawet na niewielkim metrażu.

Odpowiedni dobór prysznica do wielkości łazienki i potrzeb domowników jest kluczowy. Zanim podejmiesz decyzję musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań i zastanowić nad kilkoma kwestiami.

  • Jaką powierzchnię masz do dyspozycji i jaką część łazienki może zajmować prysznic? Od tego zależy nie tylko wielkość kabiny, ale również jej rodzaj. Weź pod uwagę przede wszystkim drzwiczki do kabiny – na mniejszych metrażach lepiej sprawdzają się prysznice z drzwiczkami przesuwanymi lub harmonijkowymi (po otwarciu nie zabierają dodatkowo miejsca w łazience). Do niewielkich łazienek wybierz prostą kabinę, o oszczędnej formie.  
  • Kabina z brodzikiem płaskim, głębokim czy może bez? To również ważna kwestia – głębokie brodziki sprawdzają się przede wszystkim w rodzinach z dziećmi (brodzik może pełnić rolę wanny dla najmłodszych). Prysznice z płaskimi brodzikami lub osadzone bezpośrednio na podłodze zalecane są osobom starszym lub mających trudności z poruszaniem się (branie prysznica nie będzie stanowiło żadnego problemu).
  • Jakość materiałów i wszystkich elementów. Im jest wyższa, tym większa gwarancja tego, że prysznic będzie ci służył niezawodnie przez wiele lat.

Zakup kabiny prysznicowej to spora inwestycja, jednak zakup najwyższej jakości produktu sprawi, że nie będziesz obciążony dodatkowymi kosztami napraw, serwisów. Zwróć szczególną uwagę przede wszystkim na jakość szkła (najlepsze są kabiny prysznicowe wykonane ze szkła hartowanego) oraz wszystkich elementów, zwłaszcza ruchomych.

Wszystkie kabiny prysznicowe kwadratowe znajdziesz tutaj: https://mojelazienki.pl/kabiny-prysznicowe/kabina-kwadratowa.html

Dowiedz się więcej o urządzaniu małych łazienek: https://mojelazienki.pl/blog/post/kabina-prysznicowa-do-malej-lazienki/

Kabina prysznicowa kwadratowa Torrenta

Kabina prysznicowa kwadratowa szklana

Prysznic kwadratowy

Kabina prysznicowa kwadratowa Radaway