Ponadczasowa i zawsze modna – łazienka w szarościach. To kolor, który daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Może stanowić bazę dla innych barw, świetnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Wybierz chłodne szarości, jeśli marzysz o salonie łazienkowym w stylu industrialnym lub minimalistycznym.

Pamiętaj – kluczem do wyjątkowej aranżacji jest umiejętne dobranie dodatków i wprowadzenie innych kolorów. Tylko wtedy łazienka nie będzie nudna, przytłaczająca i bez wyrazu. Mamy dla ciebie kilka wskazówek związanych z aranżacją łazienki w szarościach i garść inspirujących aranżacji.

Jak rozjaśnić szarą łazienkę?

Szara łazienka nie musi być ponura. Jeśli obawiasz się, że wybrane przez ciebie odcienie będą za bardzo przytłaczające, wprowadź do aranżacji elementy, dzięki którym wnętrze stanie się jaśniejsze, przyjemniejsze. Elementy z drewna, szkła lub żywe rośliny przełamią szarości i dodadzą energii aranżacji. Możesz urozmaicić wystrój łazienki decydując się na ozdobienie ścian płytkami dekoracyjnymi.

W szarych łazienkach świetnie sprawdzają się duże lustra i większe tafle szkła. Przeglądając projekty z pewnością zwróciłeś uwagę na to, że w większościpojawiają się prysznice z gładkim szkłem i szklane parawany nawannowe. To sposób na rozjaśnienie łazienki, wywołanie wrażenia przestronności.

Zobacz wszystkie kabiny prysznicowe: https://mojelazienki.pl/kabiny-prysznicowe.html

Kabina prysznicowa do szarej łazienki

Szara łazienka z drewnem

Odcienie szarości świetnie prezentują się zestawione z beżami i kolorem drewna. W takich aranżacjach najczęściej spotyka się jasne odcienie szarego koloru i stosuje białą ceramikę - takie zestawienie sprawia, że łazienka jest ciepła i przyjazna.

Zobacz też aranżacje czarno-białych łazienek: https://mojelazienki.pl/blog/post/lazienka-bialo-czarna-inspiracje/

Szara łazienka z drewnem

Łazienka w szarościach inspiracje

Szara łazienka z białymi meblami

Łazienka w szarościach

Łazienka w stylu loft

Aranżacja szarej łazienki

Przeczytaj również inne artykuły:

JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ W BLOKU: https://mojelazienki.pl/blog/post/mala-lazienka-z-prysznicem-w-bloku-aranzacje-pomysly/

ŁAZIENKA Z PRYSZNICEM WALK-IN ARANŻACJE https://mojelazienki.pl/blog/post/prysznic-walk-in-ceny-wady-i-zalety-inspirujace-aranzacje/

PRYSZNICE I BRODZIKI W PROMOCJI - TANIEJ NAWET O 60% I DARMOWA DOSTAWA https://mojelazienki.pl/blog/post/promocja-na-kabiny-prysznicowe-brodziki/